Dula v šestonedelí

Šestonedelie je pre ženu obdobie veľkých zmien. Telo sa zotavuje z tehotenstva i pôrodu, radosť a šťastie sa strieda s únavou a vyčerpaním. Potrebujete spracovať pôrodný zážitok, učíte sa vnímať potreby vášho dieťatka a porozumieť mu, hľadáte spolu nový spôsob života, možno máte pocity neistoty, či robíte veci správne a občas máte pocit, že sa potrebujete vyplakať...

 

Dula je pre vás v šestonedelí osoba, ktorá vám pomôže tieto počiatočné neistoty prekonať. Častokrát stačí upokojenie a uistenie a hneď sa vám budú veci zdať ľahšie.

 

Ak vás dula doprevádzala aj počas pôrodu, popôrodná návšteva býva veľmi zmysluplná. Dula vás môže navštíviť ešte na oddelení šestonedelia alebo až po prepustení z pôrodnice domov. Môžete si spolu prerozprávať váš pôrodný zážitok a dula vám môže doplniť tie časti pôrodu, na ktoré si z rôznych príčin celkom nepamätáte. Takýto rozhovor pomôže obom partnerom celý pôrodný zážitok lepšie spracovať a pochopiť a vaše sebavedomie sa môže posilniť. Ak sa počas pôrodu vyskytli nejaké komplikácie, dula vám môže pomôcť tento stav ľahšie prijať.

 

Dula vám v prípade potreby poskytne informácie a praktické rady týkajúce sa šestonedelia, dojčenia i starostlivosti o bábätko. Podporí vás a pomôže znovu nájsť vnútornú istotu. V prípade potreby vás nasmeruje na ďalších odborníkov.

Mgr. Miroslava Sivá
MATERVIA
info@matervia.sk
0905 308 799
viac